+48 735 585 409 kontakt@martindoe.pl

Jakie meble do restauracji?

     Co w restauracji jest najważniejsze? Oczywiście jedzenie, świeże produkty, przyprawy, dobry kucharz, profesjonalny personel. Jednak ogromną rolę w restauracji odgrywa wnętrze, które jest uzupełnieniem całości. W zależności od tego, jaki rodzaj kuchni serwujemy i jaki efekt chcemy osiągnąć, wybieramy meble, kolory i dodatki do wnętrza naszej restauracji. Choć każda restauracja jest inna, jedna serwuje szybkie dania dla turystów, inna ma 5 gwiazdek michelina, a na stolik w niej trzeba czekać miesiącami, jeszcze inna oferuje regionalne potrawy w przystępnej cenie, jednak jest kilka rzeczy, o których powinien pamiętać każdy, kto stoi przed wyborem mebli do swojej restauracji.

    Jeżeli planujesz otworzyć pierwszą w swoim życiu restauracje, zapewne chcesz, żeby była najpiękniejsza i tętniła życiem. Podczas planowania sali pamiętaj, że meble powinny być piękne i pasować do reszty i lokalu i klimatu, jaki chcesz w nim osiągnąć. Zastanów się, jaki rodzaj potraw będziesz serwować, gdzie znajduje się lokal i jakich ludzi chcesz zachęcić do jego odwiedzenia. Oprócz wyglądu bardzo ważne jest również, aby meble były łatwe w utrzymaniu, gładkie powierzchnie o wiele lepiej i szybciej się czyści, dzięki czemu łatwiej będzie zadbać o porządek w lokalu. Jeżeli Twoja restauracja nie jest luksusowym lokalem, zrezygnuj z tapicerowanych mebli, ich czyszczenie jest pracochłonne i generuje sporo kosztów, a brudzą się w zatrważającym tempie. Jeżeli istnieje możliwość, aby wiosną i latem otworzyć ogródek przed lokalem, postaw na meble wytrzymałe, które będziesz mógł wykorzystać zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

 

 

      Na koniec dodam, że w przypadku mebli do restauracji nie warto oszczędzać i kupować gorszej jakościowo wersji. Podczas domowego użytku często tańsze meble mogą się sprawdzić, jednak proszę pamiętać, że w restauracji często będą używane, równie często będą zmieniały swoje miejsce, nie wykluczone, że przeżyją sporo wypadków.